Aktuální informace z Domova 22.12.2022

Během prosince k nám zavítal Mikuláš s anděly a čerty a přinesli každému uživateli nadílku, kde bylo něco sladkého na zub, ale i zdravého k doplnění vitamínů. Návštěva neminula ani uživatele v Celopu, kteří se již také těšili. Jelikož byli všichni celý rok hodní, měli to čerti takřka bez práce a nikoho si k sobě do pekla neodnesli. Naopak andělé s Mikulášem všechny uživatele moc pochválili a od některých se dočkali i pěkné básničky či písničky.

Konaly se také klasické aktivity jako dopolední klub, bingo, kavárnička či promítání filmu. Vše už se ale neslo ve vánočním duchu. Víkendové aktivity byly zaměřeny na advent a jednotlivé adventní neděle, kde nechybělo ani rozsvícení adventních svíček. Před Vánoci nás navštívily ještě kadeřnice, které zkrášlily naše uživatele, aby byli všichni u vánočního stromku a štědrovečerní tabule hezky upravení.

Velký úkol pro naše zaměstnance v tomto období tkvěl ve stěhování, a to jak uživatelů v Domově, tak přesun těch z Celopu, kteří se již nemohli návratu dočkat. Vše se nakonec podle plánu stihlo, a tak mohou všichni uživatelé společně strávit vánoční svátky společně v Domově ve svém.

Včera dopoledne nás navštívili žáci ze Základní školy Strž, kteří nám navodili tu správnou vánoční atmosféru, zazpívali našim uživatelům a zaměstnancům několik vánočních písní a koled.

Videoreportáž z akce je k dispozici zde:

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem