Aktuální informace z Domova 03.02.2023

Necelý měsíc v novém roce utekl jako voda a my Vám přinášíme informace z Domova.

Máme za sebou dvě kola prezidentských voleb, kde všichni, kteří projevili zájem volit si odvolili do přenosné volební schránky pod dohledem volební komise. V prvním kole zúčastnilo 32 a ve druhém kole dokonce 41 voličů z celkových 80 uživatelů, což je úctyhodná účast.

Navštívil nás i papoušek a pejsek od Andrejky, které si uživatelé mohli pohladit a pomazlit se s nimi. V nově upravených prostorách jsme začali nabízet aktivity bazální stimulace, které využívají hlavně ti, kteří jinak tráví svůj čas v lůžku a na svém pokoji.

Ze společných aktivit využili obyvatelé pravidelné a hodně oblíbené Bingo, Zpívání s kytarou, Čtení či Bejvávalo. Nechyběla ani kavárnička, kde si pochutnali na skvělých zákuscích, kávě, chlebíčku či zmrzlinovém poháru. Každé ráno před snídaní mají uživatelé pravidelnou rozcvičku pod vedením našich fyzioterapeutek, hezky se tak rozproudí a protáhnou před celým dnem.

Konaly se také individuální aktivity, které byly zaměřeny na společenské hry, úklid nádobí či využití virtuální reality… Aktivizační pracovníci společně s klienty již vyzdobili jídelnu girlandami. To proto, že se nám blíží Maškarní bál, který se bude konat za týden v pátek. Tomu bude předcházet zabijačka. Uživatelé se tak mají v příštím týdnu opravdu na co těšit.

Naši zaměstnanci také finančně podpořili místní Kočičí depozitum Další šance částkou 1 150 Kč. Věříme, že tato alespoň trochu pomůžeme umístěným kočičkám. Děkujeme

 

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem