Život je teď 2022

Dne 3.5.2022 jsme se dočkali dlouho připravované akce s názvem Život je teď 2022, tentokrát v Národním hřebčínu v Kladrubech nad Labem. Ráno vyjela skupinka uživatelů a pracovníků netradičně malým autobusem, což bylo pro nás velké zpestření. Na místě na nás čekala kadeřnice Terezka a kosmetičky Eliška a Alenka, které uživatele zkrášlily, aby následně na fotkách vypadaly opravdu skvostně.

Focení uživatelů s koňmi a studenty Střední školy chovu koní a jezdectví se ujal Mari Volek, o zdokumentování celého příběhu se postarala Eliška mladší a Jarda Mužík se studenty ze Střední průmyslové školy elektrotechniky a informačních technologií z Dobrušky v rámci projektu Spojujeme generace. Počasí nám přálo a zážitků měli všichni zúčastnění mnoho.  Společně se můžeme těšit na snímky našich obyvatel.

Fotky budou zajisté krásné, ze všech se následně vytvoří kalendář na příští rok. Moc děkujeme všem nadšencům, kteří věnovali svůj čas našim obyvatelům, Národnímu hřebčínu Kladruby za možnost fotografování v jejich prostorách. Poděkování patří i paní Šormové za zajištění dopravy.

Vernisáž fotografií z této akce, křest kalendáře a setkání s lidmi „srdcaři“ se konal 3. 6. 2022. Společně jsme se sešli v Muzeu východních Čech, abychom slavnostně otevřeli výstavu s názvem Život je teď.

Tím, co se nám podařilo vytvořit, říkáme: „Život je teď a pojďme ho žít. Jste krásní, máte svou důstojnost. Děkujeme, že jsme Vám mohli vnést trochu radosti do života.“