Vernisáž výstavy Život je teď

Dne 23. 6. 2022 jsme se sešli v Muzeu východních Čech, abychom slavnostně otevřeli výstavu s názvem Život je teď.

Projekt vznikl před čtyřmi lety. Na počátku byla myšlenka „udělat pěkný den“ obyvatelům Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem. Přišla s ní kosmetička Eliška Provazníková, která oslovila ke spolupráci další kolegy – kadeřnici a fotografa. Přímo v Domově pak klienty nalíčili, načesali a fotograf Mari Volek zachytil tu krásu na fotografiích. Kromě svého umu nabídli především svůj volný čas a pozornost. Naši senioři tak byli ještě krásnější, vážili si péče, kterou jim všichni nabídli. Z portrétních fotografií vznikl kalendář na další rok.

Další ročníky projektu jsme fotili naše uživatele v Základní kynologické organizaci ve Dvoře č. 138 a v Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem.

V letošním roce jsou fotografie podtrženy působivým prostředím národní kulturní památky Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem. S koňmi nám pomohli studenti 2. A. ze Střední školy chovu koní a jezdectví. Celý příběh nám pomohli zachytit i studenti Střední průmyslové školy elektrotechniky a informačních technologií z Dobrušky v rámci projektu Spojujeme generace.

Tím, co se nám podařilo vytvořit, říkáme: „Život je teď a pojďme ho žít. Jste krásní, máte svou důstojnost. Děkujeme, že jsme Vám mohli vnést trochu radosti do života“.

Obyvatelé Domova vzkazují: „Děkujeme Národnímu hřebčínu Kladruby nad Labem, který nám nápad zrealizovat. Děkujeme Elišce, Aleně, Terezce, Elišce ml., Mirkovi, Marimu a Jardovi, studentům Školy chovu koní a jezdectví, SPŠel∙it Dobruška s učiteli a zaměstnancům Domova. Vy všichni jste nám darovali jeden svůj den a pečovali o nás. Jste výjimeční, máte srdce na správném místě! Děkujeme…“

Výstavu můžete zhlédnout do 28. 8. 2022 kromě pondělí v době od 10 do 18 hodin, v úterý až do 20 hodiny.

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem