Aktuální informace z Domova 04. 04. 2024

Březen nám utekl jako voda, a tak se pojďme podívat, co se u nás dělo. Konaly se tradiční a běžné aktivity, ale i ty větší. Uživatelé si mohli pochutnat na dobré kávě, zákuscích či zmrzlinovém poháru při kavárničce. Dále si mohli zazpívat nějakou svou oblíbenou písničku při zpívání s kytarou s Peterem či potrápit své mozkové závity při hře AZ-kvíz.

Využívali jsme také slunečné jarní počasí k vycházkám s uživateli, či pracím na zahradě. Bylo totiž potřeba vyplet záhony nebo postupně přesadit jednotlivé rostlinky. Při individuálních aktivitách jsme pracovali i s kinetickým pískem, zaměřili jsme se na zájmy uživatelů, které jsme objevili v biografii. Na březen připadl Mezinárodní den žen, ani v našem Domově nepřišly ženy zkrátka. Každé jsme popřáli a předali hezkou květinu. Zastavila se za námi i místní Praktická škola, která přišla pozdravit a obdarovat naše uživatele velikonočními výrobky a přáníčky. Moc jim za to děkujeme.

V březnu se konaly Velikonoční dílničky, kde společně s dobrovolníky a zaměstnanci Domova vytváříme výrobky, které následně zdobí Domov. Sešla se nás velká řada, a jak šla práce hezky od ruky, můžete z fotek posoudit sami. Malovala se vajíčka, pletly se pomlázky a tvořily další krásné velikonoční výrobky. Moc děkujeme všem dobrovolníkům a zaměstnancům, kteří nám při dílničkách pomáhali.

Před Velikonocemi jsme ještě přivítali jaro s Arnikou. Každoročně nám Královédvorská Arnika z.s. zajistí tuto akci, napeče dobroty, připraví balíčky pro klienty a domluví hudební doprovod. My to tedy máme úplně bez práce a za odměnu. Uživatelé si užívali skvělé muziky, točeného pivečka a dobrého pohoštění. Moc děkujeme Arnice za spolupráci a zajištění této akce.

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem