Aktuální informace z Domova 06. 05. 2024

Po měsíci se Vám hlásíme s aktuálními informacemi z Domova. Aktivity byly opět rozmanité, často jsme využívali krásné a teplé počasí k činnostem na zahradě. A to, jak na individuální procházky, tak i na skupinové aktivity. Uživatelé si tak mohli užít lahodné zmrzlinové poháry či se pomazlit s pejsky od Pavlínky. Navštívila nás také ovečka Aninka, která nám skočila skoro až do postele.  Příjemné chvilky si s ní užili i žáci mateřské školy při pravidelných spoluhrátkách.

Tento měsíc se nám roztrhl pytel s přednáškami, konaly se totiž rovnou dvě. Ta první byla zaměřena na Střední Ameriku v podání dvou cestovatelek Deny & Carol (Travelwithus123), druhá na Nový Zéland, ale i na další kouty světa. Tu měla na starost paní Dagmar Honyisová, která nám i přečetla některé z příběhů z cest z její knihy.

Pravidelně každý týden nás navštěvují dobrovolnice z místního Gymnázia, kteří se věnují našim uživatelům a tráví s nimi čas.

Nezapomněli jsme ani na dubnové oslavence, se kterými jsme společně oslavili jejich narozeniny. Během zahradní terapie jsme si uvařili dršťkovou polévku z hlívy ústřičné, která nám vyrostla v našem houbáriu. Všichni si jí moc chválili a pochutnali na ní.

Konec dubna patřil venkovní akci Pálení čarodějnic, kde jsme si všichni pochutnali na špekáčcích a dobrém pivečku. K tomu nechyběla dobrá nálada a samozřejmě zapálení čarodějnice. Již nyní se těšíme na další podobnou venkovní akci.

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem