Aktuální informace z Domova 06.12.2022

Jak jsme se již zmiňovali v minulém článku, v úterý 22.11.2022 se na obou našich pobočkách konaly Vánoční dílny.  Naši uživatelé ve spolupráci se zaměstnanci vytvořili krásné výrobky, které následně budou zdobit prostory Domova. Na vánoční tvoření jsme se už všichni těšili, a tak nám to všem šlo hezky od ruky. Zdobily se perníčky, vytvářely podtácky, andílci, různé vánoční ozdobičky a mnoho dalšího. Příjemnou atmosféru doladily koledy, nechyběla kávička a dobrá buchta od našich kuchařek.

 

Máme za sebou již druhou adventní neděli. Na věncích zapalujeme pravidelně v neděli svíčku a máme přizpůsobený aktivizační program právě na toto téma. I v Celopu uživatelé s pracovnicemi vytvářeli adventní věnce a různé dekorace z větviček a přírodního materiálu, aby i zde měli hezkou vánoční výzdobu.

Navštívili nás také prodejci textilu a kadeřnice z místní střední školy. Uživatelé si tak mohli nakoupit pro sebe něco hezkého, a také se jít přes svátky zkrášlit.

Zavítali mezi nás také žáci ze Základní a praktické školy z Přemyslovy ulice, kteří obdarovali naše uživatele vánočními přáníčky a koledami, které nám zazpívali. Mockrát děkujeme i za uživatele za tento krásný dárek v tento předvánoční čas.

Vánoční posezení u nás v Domově si dopřály i dobrovolnice z Arniky, které tu pro uživatele nechaly balíčky s nějakou tou dobrůtkou. Děkujeme!

Koncem listopadu jsme na našem pozemku pokáceli i dvě douglasky, které nám zasahovaly do objektu a ohrožovaly tak majetek i bezpečnost klientů na zahradě. Vše prováděla odborná firma, která tuto činnost zvládla na výbornou.

 

Do finále se také blíží opravy koupelen a výměna podlahových krytin. Pokud vše půjde dobře (zatím to tak i vypadá), měli by být všichni uživatelé do Vánoc přestěhovaní zpět do Domova.

Přejeme Vám v tomto předvánočním čase klid, pohodu a otevřené srdce pro Vaše blízké…

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem