Aktuální informace z Domova 10.01.2023

Touto zprávou se ještě vracíme na konec minulého roku, abychom Vás nepřipravili o dění u nás v Domově.

Dne 20.12.2022 se u nás uskutečnilo Vánoční setkání, na které zveme dobrovolníky, rodinné příslušníky a další spřátelené subjekty. Úvodní slovo patřilo paní ředitelce, která shrnula události uplynulého roku. Poděkovala za trpělivost všem, kterých se dotkla rekonstrukce koupelen, která trvala celý rok. Poté již ocenila všechny dobrovolníky, kteří dostali stužku a malý dárek. Následoval koncert studenta Mezinárodní Konzervatoře Adama Hermana. Samozřejmě nechybělo něco dobrého k zakousnutí od našich skvělých kuchařek a dobré pití.

Následující den v dopoledních hodinách jsme u vánočních koled společně rozbalili dárky od Ježíškových vnoučat. Všem moc děkujeme, uživatelé byli velmi potěšeni a nadšeni. Poté následoval pro uživatele a zaměstnance Domova společný slavnostní oběd. Podávala se polévka s játrovými knedlíčky a hovězí svíčková na smetaně s knedlíky. Paní ředitelka obešla všechny přítomné, s každým si přiťukla a popřála hodně zdraví. Všechny tyto předvánoční akce se nesly v pohodovém a poklidném duchu Vánoc.

Mezi svátky nás navštívili i zástupci všech církví, aby u nás odsloužili Ekumenickou vánoční bohoslužbu.

Nečekaný dárek přišel od společnosti Milujeme dorty, která dovezla našim uživatelům 20 kg výborného cukroví. Uživatelé tak měli přes celé svátky, co mlsat. Velmi děkujeme!

Poděkování patří také panu Ladislavu Válkovi, který nám donesl několik krásných nástěnných kalendářů na rok 2023, na kterých jsou vyobrazena krásná místa z našeho kraje z ptačího pohledu.

Do letošního roku Vám přejme hodně zdraví, optimismu a radosti ze zdánlivých maličkostí.

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem