Aktuální informace z Domova 10.03.2023

Vážení a milí,

po dalším měsíci se Vám hlásíme s novinkami z našeho Domova.

Kromě tradičních aktivit, které se u nás konají každý týden jsme v tomto období mohli navíc ochutnat poháry, které nám připravily místní kuchařky. Navštívili nás také prodejci textilu, kteří přivezli opět mnoho oblečení na výběr, uživatelé si tak mohli nakoupit, co jim padlo do oka.

Pro únorové oslavence jsme připravili drobné občerstvení a společně jejich narozeniny oslavili. Bohoslužbu nabídla tentokrát Anička Holínská. Nechyběla ani kavárnička, kde si mohli uživatelé pochutnat na dobrých zákuscích, chlebíčcích a kávě. Středa byla ve znamení Mezinárodního dne žen, uživatelky jsme obdarovali kytičkou a úsměvem.

Nechyběla ani velká řada rozmanitých individuálních aktivit. Byli jsme ochutnat výtečné ryby v Rybárně u Fleků. Těm, kteří se nemohli zúčastnit jsme vzali porci do Domova. Ryba byla jako vždy skvělá. S některými z uživatelů jsme vyzkoušeli jejijch čich a hmat, kdy jsme poznávali různé vůně a předměty. Dámy mohly vyzkoušet jaké to je mít opět pleťovou masku. Pánové pomáhali při rozřezání vánočního stromku. Navštívil nás také pejsek od Andrejky, se kterým si uživatelé užili opět mnoho legrace.

Pomalu, ale jistě, všichni vyhlížíme jaro a s ním i nadcházející Velikonoční dílny, které se uskuteční 21.3. a následně poté akci Vítání jara ve spolupráci s Královédvorskou Arnikou z.s., která se uskuteční 30.3. Tímto Vás na obě akce dopředu srdečně zveme. 😊

Možná jste si všimli, že ve vestibulu, kde jsou od ledna fotografie z našich společných akcí přibyl i citát: „Nezáleží na tom, co s námi život udělá, ale co my uděláme s životem.“ Tuto moudrou myšlenku řekl Gerhard Uhlenbruck, německý lékař a spisovatel. My se s touto myšlenkou ztotožňujeme a budeme rádi, když se k nám přidáte…

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem