Aktuální informace z Domova 11. 06. 2024

Měsíc opět utekl jako voda a my Vám opět přinášíme informace o tom, co se u nás dělo. S některými zprávami, jako bylo focení na kalendář či výlet pana Hnáta na Sněžku, jsme Vás již seznámili v příspěvcích dříve. Nicméně i mimo nich se tu stále něco dělo. Využívali jsme pěkného počasí a čím dál víc času jsme trávili venku, na zahradě, na procházkách, výletech. Navštívili jsme například různá místní restaurační zařízení, kde jsme se osvěžili, prohlédli si náměstí a památky v okolí, nechyběla ani dobrá kávička v dalších podnicích. Navštívil nás také canisterapeutický pes, se kterým bylo jako vždy hodně zábavy. Na výlet jsme se vydali do nedaleké Jaroměře, kde jsme zavítali do Muzea magie. Zde jsme viděli mnoho zajímavých kouzelnických rekvizit a kouzel přímo v praxi. Následně jsme si ještě pochutnali na dobrotách z vedlejší restaurace u koupaliště na Úpě. Byli jsme se také podívat na slavnostním otevření nové prodejny vánočních ozdob rodinné firmy Ozdoba.cz v nedalekých Slovanech. Provázeli nás manželé Juklovi, a dokonce jsme si i vlastnoručně malovanou ozdobu odnesli domů. Oba výlety se moc vydařily. Pracovali jsme často také na zahradě, i v rámci zahradní terapie. Sázeli jsme ibišek a fialky, navštívili nás děti z mateřské školky na již tradiční spoluhrátky, při kterých jsme připravovali a osazovali venkovní betonové truhlíky. Narostlou hlívu ústřičnou jsme zpracovali do vaření, tentokrát jsme si jí připravili v troubě. Provoněla nám opět celý Domov.

Přivítali jsme také léto, již tradiční akcí, letos ale pouze s verzí jen pro naše uživatele a zaměstnance. Na akci pro veřejnost si musíte počkat na příští rok, nicméně již vše ladíme, abyste se měli na co těšit. Dopolední program nám hudebně zpestřil písněmi na saxofon žák místní ZUŠky Matěj Vondrouš a odpoledne poté kapela Podzvičinka. Celý den jsme si užili venku na zahradě i se společným obědem. Moc děkujeme všem zúčastněným.

Navštívili nás také studenti základní školy Školní z Vrchlabí, kteří nám přijeli na pomoc. Společně s našimi seniory jsme se pak vydali do nedalekého Safari Parku na procházku. Uživatelé si tento výlet s mladými studenty moc užili, obdivovali všechny možné druhy zvířat, a také úpravu parku, který každoročně připraví nějaké překvapení. Také moc děkujeme.

Při individuálních aktivitách nově využíváme Tongue drum, který si hned získal u našich uživatelů, a nejen u nich velkou oblibu. Pomocí paliček či prstů mohou údery rozeznít celý buben, který vydává krásné relaxační tóny.

V neposlední řadě se také u nás konaly volby do Evropského parlamentu. Navštívili nás pracovníci z místní volební komise s přenosnou volební schránkou, kam 22 uživatelů pohodlně odvolilo, buď na jídelně, či na svých pokojích.

Včera se u nás konala Miniolympiáda, ale o tom zase v dalším příspěvku.

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem