Aktuální informace z Domova 11.2.2022

Aktuální informace z Domova 11.2.2022

14 dní uteklo jako voda, a proto se Vám opět hlásíme se zprávami z Domova.

V tomto období se všechno točilo ohledně stěhování uživatelů do „azylu“ v místním zařízení Vividus East – od 1. 2. 2022 změnilo název a jmenuje se Celop. Přípravy začaly již minulý týden, kdy jsme všem 27 uživatelům pomalu balili jejich věci a postupně je převáželi do nových prostor. Snažili jsme se pro každého přizpůsobit pokoj tak, aby co nejvíce odpovídal tomu, na co byl u nás uživatel zvyklý. Museli jsme myslet na všechno, nejvíce se asi řešilo uspořádání postelí, nábytku a umístění televizí na pokojích. Samotné stěhování uživatelů bylo rozděleno do 3 etap na tři dny od 7. – 9.2.2022. Akce s pracovním názvem „Kulový blesk“ se tak mohla rozběhnout. Převážení uživatelů probíhalo hladce. Jedna parta zaměstnanců připravovala uživatele v Domově, druhá je vítala v nových, dočasných prostorách.

Následně bylo nutné ještě přemístit některé uživatele i v rámci Domova, abychom tak uvolnili prostory, které se budou rekonstruovat v první etapě. Poté ještě volné pokoje vystěhovat, aby nic nebránilo stavebním pracím. I toto jsme během výše uvedených dnů zvládli, i když vše bylo dost náročné.

Velké poděkování patří především našim uživatelům za toleranci a trpělivost. Další obrovské díky všem zaměstnancům, kteří se na stěhování, koordinaci činností a zajištění všeho potřebného podílí. Velmi děkujeme Městu Dvůr Králové nad Labem, které nám poskytlo prostory pro uskladnění lůžek. Díky patří i firmě PKP Jaroslav Pavelka, která nám se stěhováním lůžek a skříní pomohla.

Společnosti Vividus East – Celop děkujeme za vynikající spolupráci a snahu okamžitě řešit vše ke spokojenosti našich obyvatel.

Aktuálně tedy poskytujeme péči na dvou pracovištích, podmínky pro návštěvy zůstávají zatím stejné a beze změn jako doposud pro obě „pobočky“.

Pro jistotu ještě připomínáme kontakty na službu v prostorách Celopu: +420 774 461 334 nebo na pevnou linku +420 499 621 990, odkud budete přepojeni.

Pevně věříme, že si vše sedne a celý rok zvládneme. Předem se omlouváme se za případné komplikace a zároveň Vám děkujeme za Vaši podporu.

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem