Aktuální informace z Domova 21.1.2022

Vážení a milí,

po 14 dnech se opět hlásíme se zprávami z našeho Domova, a že se toho událo…

Hned v pátek 7.1. nás navštívily děti z mateřské školky Roháčova s Tříkrálovou sbírkou. Zazpívaly nám, popřály do nového roku a vybraly nějakou tu korunku pro dobrou věc. Nezapomněly ani označit náš Domov symbolem K+M+B 2022. Moc děkujeme všem dětem i milým učitelkám.

Zavítala k nám i paní Hoblová z místního útulku, která přišla s pejskem Bleskem. Přišla za Aničkou, která pravidelně do útulku chodí. Zkraje roku měla ale nějaké zdravotní problémy, a tak si na cestu do útulku netroufla. Proto přišel její Blesk za ní. Moc děkujeme paní Hoblové za ochotu, Anička i Blesk si návštěvu moc pochvalovali.

V dalším týdnu si naši uživatelé mohli zahrát nějakou ze společenských her v dopoledním klubu, nechybělo i pravidelné bingo, které se vždy koná před blížící se kavárničkou. Uživatelé zde mohou vyhrát nějaké poukazy, například na kávu, zákusek či pohár zdarma. Kavárničku jsme si pak naplno se všemi dobrotami užili ve středu. Dále v týdne nechybělo ani zpívání s kytarou, chytré hlavičky s Aničkou nebo třeba promítání filmu.

Tento týden nás navštívila vzácná a netradiční návštěva. Přivítali jsme u nás Zdravotní klauny, kteří vyplnili svým programem středeční dopoledne a věnovali se skupině uživatelů na jídelně. Poté navštívili i ty, kteří se zdržují spíše na svých pokojích. Byly to chvilky plné radosti a legrace. Všem čtyřem klaunům velmi děkujeme a přejeme, aby radost, kterou rozdávají zažilo co nejvíce potřebných.

Včera k nám dorazila i velká zásilka nových knih pro naše uživatele, a to vše zdarma z projektu Ježíškových vnoučat. Moc děkujeme za tento pěkný dárek.

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem