Aktuální informace z Domova 23.11.2021

Aktuální informace z Domova 23.11.2021

Vážení a milí,

14 dní uteklo jako voda a my Vám opět přinášíme aktuální informace z Domova.

Uskutečnily se vánoční dílničky, kde zaměstnanci společně s uživateli domova vytvářeli zajímavé výrobky, které budou následně použity k výzdobě Domova. Bylo tak možné vykouzlit různé ozdobičky, stromečky nebo nabídnout svou kreativitu při zdobení perníčků. Nechyběla ani sladká buchta a káva, aby nám šla práce dobře od ruky.

Navštívila nás také paní kadeřnice a pedikérka. Uživatelé i zaměstnanci mohli využít očkování 3. posilující dávkou proti onemocnění Covid-19.

Nadělili jsme si firemní akci pro zaměstnance. V příjemném prostředí místní restaurace v SafariParku jsme si mohli odpočinout, neformálně se pobavit u hraní bowlingu a pochutnat na večeři a něčem dobrém k pití. Všichni zúčastnění si celou akci pochvalovali a již se těší na další podobnou. Moc děkujeme vedení Domova za zajištění povedeného večera.

Mezi aktivity, které využili uživatelé patřilo Bejvávalo, promítání filmu, čtení či zpívání s kytarou. Nechybělo ani Bingo, kde někteří vyhráli poukazy do Kavárničky, která se bude konat tento týden ve středu. Obyvatelé si také mohou nakoupit něco dobrého v místní kantýně, která je vždy minimálně jednou týdně otevřená.

I v letošním roce jsme se zapojili do projektu Ježíškova vnoučata, který nabízí Český rozhlas. Pomalu nám již chodí dárečky, kterých by i v letošním roce mělo být opravdu dost, každý senior si víceméně alespoň nějakou drobnost přál. Radost z nich si užijeme při vánoční nadílce s předstihem už 22. 12.

V neděli začíná Advent, takže aktivizační pracovnice začínají vánočně zdobit prostory Domova. Čím dál častěji tu tak slyšíme vánoční hity, koledy a vidíme, jak se společné prostory zahalují do vánoční atmosféry a nálady. Příští pátek by nás měl také navštívit Mikuláš se svou družinou. Tak uvidíme, jestli do Domova trefí, předloží potřebná potvrzení ohledně Covidu a bude vpuštěn. Pokud ano, věříme, že obdaruje všechny hodné uživatele a či čerti si budou moci odnést uhlí a polínka. Tady totiž nikdo „nezlobí“ 😊. Více Vám o tom napíšeme v příštích zprávách.

Návštěvy i nadále zatím probíhají za stejných opatření jako doposud. Více informací Vám případně podá vedoucí sociálního úseku paní Lucie Karlová.

Přejeme Vám poklidný a ničím nerušený adventní čas a buďme k sobě, prosíme, ohleduplní.

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem.