Aktuální informace z Domova 23.11.2022

Po měsíci se Vám opět hlásíme s novinkami a informacemi z Domova.

Z nabídky skupinových aktivit mohli uživatelé navštívit například Dopolední klub, zahrát si Bingo či si pochutnat na zákuscích v Kavárničce. Jelikož se nám postupně blíží adventní čas upekli jsme si s uživateli perníčky, které opět krásně provoněly celý Domov a navodily nám tu správnou předvánoční atmosféru. K té se pomalu přidává i vánoční výzdoba Domova, která se rýsuje ve vstupní hale.

V rámci individuálních aktivit jsme s uživateli navštívili nedaleký Penny Market či Bleší trh. Uživatelé si tak mohli nakoupit, co jim padlo do oka, i když někteří z nich byli z aktuálních cen v obchodě trochu zaskočeni, pamatují totiž ceny úplně jiné.

V aktivitách, které nejsou stálé a zaběhlé si mohli klienti uvařit jablečný kompot, pochutnat si na vlastnoručně vyrobeném jablečném moštu, vyrobit si krásné náramky a šperky z korálků či si užít parafínový zábal.

Navštívila nás také Andrea s fenkou Blondie, která se velmi ochotně s každým obyvatelem hezky pomazlila, k některým skočila i do postele. Aby toho nebylo málo zavítaly k nám na návštěvu opět sovy, což bylo pro naše uživatele na pobočce v Celopu zpestření. Na pravidelné Chytré hlavičky nám dochází také Anička Holínská, která si vždy připraví nějaký zajímavý program. Děkujeme jí, že nezapomíná ani na ty, kteří jsou ubytovaní v Celopu.

Pokud se ještě vrátíme na začátek listopadu, do období Dušiček, zavzpomínali jsme společně na Vzpomínkovém setkání s pozůstalými na ty, kteří již nejsou mezi námi a opustili nás za poslední rok. Celé toto setkání bylo doplněno zádušní ekumenickou bohoslužbou za účasti všech tří duchovních. Moc děkujeme p. Holínské, p. Stejskalovi a p. Chalupskému za ochotu a panu Mišoňovi za hudební doprovod.

Včera u nás proběhli Vánoční dílny, ale o tom zase v příštím článku.

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem