Aktuální informace z Domova 24. 07. 2023

Měsíc prázdnin utekl jako voda a my se Vám hlásíme s novinkami z našeho Domova. Jak jste již určitě zaregistrovali, koncem června jsme s některými našimi uživateli vyjeli do Hospitalu Kuks, kde se nechali krásně nalíčit a načesat, aby se následně mohli vyfotit v bylinkové zahradě. Velké množství fotografií je nyní nutné probrat, vybrat ty nejlepší, připravit je pro výstavu a zpracovat pro kalendář na dok 2024. Tato aktivita má v našem Domově tradici, a tak jsme velmi rádi, že se mohla i tento rok uskutečnit. Nešlo by to ale bez paní kosmetičky Elišky, kadeřnice Terezky a nadšených fotografů pod vedením pana Mužíka ze SPŠel•it Dobruška. Celá akce by se nemohla uskutečnit bez velkého pochopení a vstřícnosti pana kastelána Ševce a jeho kolegů. Moc všem děkujeme za ochotu a trpělivost. Celý den jsme si všichni moc užili a již nyní se těšíme na kalendář i výstavu.

Někteří z našich uživatelů navštívili i Dvůrfest, kde si poslechli vystoupení místních základních škol, následně se pak občerstvili v příjemném prostředí kavárny Pasáž a pochutnali si na výborné kávičce či sladkém zákusku.

Jelikož nám počasí přeje, často chodíme s obyvateli na vycházky, trávíme volný čas venku, navštěvujeme obchody a restaurace, kde si můžeme nakoupit či pochutnat na dobrotách. Stále častěji jsou tak využívány individuální aktivity ve spolupráci a aktivizačními či klíčovými pracovníky.

Navštívila nás i paní kadeřnice a pedikérka, která upravila naše uživatele, aby se líbili.

Mohli jsme také ochutnat lahodné zmrzlinové poháry, které pravidelně pro uživatele připravuje vedoucí naší kuchyně.

Pravidelně se u nás střídají i duchovní na bohoslužby, oslavili jsme narozeniny červnových oslavenců a přišli se na nás podívat i pejsci.

Tento týden se uživatelé mohou těšit na prodejce textilu, kteří nám opět přivezou širokou škálu oblečení pro každou příležitost, uživatelé tak budou mít velmi bohatý výběr. Budou si moci dát i něco dobrého v kavárničce a oslavíme s červencovými oslavenci jejich jubilea.

Přejeme všem hezkou a pohodovou druhou polovinu letních prázdniny

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem