Aktuální informace z Domova 25. 3. 2022

Vážení a milí,

posledních 14 dnů opět uteklo jako voda a my se Vám opět hlásíme se zprávami z Domova.

V tomto období uživatelé mohli navštívit bohoslužbu jak s Aničkou, tak s panem Chalupskim, nechybělo ani pravidelné zpívání s kytarou, bingo, bejvávalo či kavárnička. V úterý 8.3. jsme nezapomněli ani na všechny ženy, které jsme na mezinárodní den žen obdarovali kytičkou. Navštívila nás také paní kadeřnice, pedikérka a prodejci textilu. Upekli jsme si velikonoční perníčky, které následně jsme následně zdobili na Velikonočních dílnách.

Na obou pracovištích probíhá i ranní rozcvička, cvičení a rehabilitace s našimi fyzioterapeutkami. Jelikož se nám venku pomalu probouzí jaro, častěji bereme naše uživatele na procházky a trávíme s nimi čas venku. Ti si tak mohou plnými doušky teplé sluneční paprsky.

V úterý 22.3. se u nás v Domově uskutečnily tradiční Velikonoční dílny. Dopoledne vytvářeli velikonoční výrobky uživatelé v Celopu, odpoledne pak uživatelé v Domově. Celým programem se nesla pohodová atmosféra. Zapojila se i část zaměstnanců, a tak šla společná práce hezky od ruky. Výrobky pak následně budou zdobit prostory obou pracovišť. Středeční slunečné a teplé počasí využili aktivizační pracovníci k prvnímu letošnímu výletu. S uživateli vyrazili do nedalekých Lázní Bělohrad, kde si prošli stezku okolo rybníku Pardoubek. Celá tato stezka je lemována pohádkovými skulpturami. Na společné procházce jsme si s uživateli u táboráku opekli buřty a zazpívali písničky za doprovodu kytary.

Zástupci zaměstnanců Domova byli také předat finanční dar v hodnotě 4 480,- Kč azylu pro pejsky OS Toulavé Tlapky, z.s. Moc děkujeme všem zaměstnancům, kteří se do sbírky zapojili a pomohli tak opuštěným pejskům i celému azylu s přípravou prostor pro pejsky z Ukrajiny.

Věříme, že počasí nám bude stále častěji přinášet teplo, sluníčko a s ním i dobrou náladu.

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem