Aktuální informace z Domova 26. 06. 2023

Opět se Vám hlásíme s informacemi z Domova. Uskutečnily se jak tradiční aktivity, tak i ty individuální, dokonce jsme poměřili síly i při Miniolympiádě.

Uživatelé mohli navštívit pravidelné bohoslužby, dále si pochutnali na kávičce a zákusku v Kavárničce, zahráli si oblíbenou společenskou hru při dopoledním klubu. Nechyběly ani Chytré hlavičky s Aničkou či Setkání s vedením Domova, kde se uživatelé dozvěděli, co nového je v nejbližších dnech čeká. Společně jsme využívali i pěkné počasí a trávili čas na zahradě, kde jsme se osvěžili nanukem či zmrzlinovým pohárem z naší kantýny.

Někteří uživatelé se podívali i k našemu aktivizačnímu Petrovi, který má mnoho domácích zvířat. Každý si tak mohl pohladit ovce, kozy, králíky apod. Celý výlet jsme zakončili opečením špekáčků. Uživatelé také často vyráží do města či nedalekého supermarketu, takové procházky jsou velmi oblíbené.

Pomalu pracujeme i na přípravě tematických koutků v našem Domově. První, ten dětský, je již připraven. Příchozí ratolesti si tak mohou v tomto koutku pohrát a zabavit. Koutek je umístěn v přízemí na jídelně.

Opět po roce jsme se dočkali Miniolympiády, kde zhruba 30 uživatelů poměřilo své síly a dovednosti v olympijských disciplínách. Kvůli nepřejícímu počasí jsme celou akci bohužel museli uspořádat uvnitř Domova, na jídelně, nicméně ničemu to nevadilo. Na stanovištích nám vypomohli dobrovolníci, za což jim moc děkujeme. Uživatelé předvedli úctyhodné výkony, každý, kdo se zúčastnil dostal diplom, navíc pět nejlepších i balíček s dobrotami. Po výkonu si uživatelé pochutnali na pivu a špekáčcích. Hudební vystoupení nám zajistili žáci Základní školy Strž – moc děkujeme.

V tomto týdnu nás čeká focení na nový kalendář na Hospitalu Kuks a návštěva Dvůrfestu v rámci akce Den pro rodinu.

Přejeme všem hezké a pohodové letní prázdniny,

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem