Aktuální informace z Domova 27. 09. 2023

Po měsíci Vám opět přinášíme ohlédnutí se za aktivitami a děním u nás v Domově. Uživatelé měli na výběr z velké řady nabízených aktivit i zajímavých akcí. Mezi ty klasické a pravidelné aktivity, které se za uplynulé období konaly, patřily například bohoslužba s Aničkou, Bingo, promítání filmu, zpívání s kytarou či oslava narozenin těch uživatelů, kteří slaví narozeniny v srpnu a září. Uživatelé si mohli pochutnat na zmrzlinových pohárech, které přišly vhod v teplých dnech. Navštívila nás také kadeřnice a pedikérka.

Pochutnali jsme si také na pravém moravském burčáku, který jsme měli k obědu. Každému velmi chutnal. Snažili jsme se využít příjemné počasí k vycházkám s uživateli, a to jak jednotlivě, tak i ve skupinkách. Navštívili jsme různé místní restaurace, kavárny, obchody či dokonce kino nebo expozici textilního tisku, kde si uživatelé mohli vyzkoušet modrotisk. Aktivity často probíhaly venku pod markýzou, kde se zpívalo či luštily křížovky. Vyzkoušeli jsme nově i rybaření, které si pánové moc užili a hezky si zavzpomínali.

V rámci Dne sociálních služeb jsme na místním náměstí poskytovali informace o naší službě zájemcům a příchozím.

Během tohoto období jsme i přidali další citát na stěnu, tentokrát mezi společenskou místnost a kapli.

Uživatelé se mohou těšit na Den seniorů, který se koná 3.10. a za necelý měsíc na vystoupení Cimbálovky, která k nám přijede 20.10.

Také věříme, že si užijeme ještě pár pěkných a teplých dní na zahradě.

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem