Aktuální informace z Domova 27. 10. 2023

Po měsíční odmlce se Vám opět hlásíme s informacemi o dění, aktivitách a novinkách z našeho Domova. Při víkendových aktivitách nás navštívil pejsek od Andrejky, se kterým si uživatelé užili mnoho zábavy. Z jablek, kterých se letos urodilo požehnaně jsme si připravili výtečný a zdravý mošt. Konaly se také pravidelné aktivity, ale i bohoslužby a také zajímavá cestovatelská přednáška o putování po východě USA.

V minulém týdnu se u nás konala velmi oblíbená akce, která měla několik let odmlku. Zavítala k nám Cimbálovka Aleše Smutného, která nám hodinku krásně vyhrávala. K cimbálovce patří víno, pro letošek jsme zvolili svařené víno. Ohlas byl od uživatelů velký, všem se to náramně líbilo a někteří dokonce vzkazovali, že ani neusnou, jak si ty písničky budou stále broukat.

Nezapomněli jsme tento měsíc ani na společné pečení, nyní byly v plánu škubánky, které si uživatelé připravili a následně na nich pochutnali buď s mákem anebo švestkovým rozvarem.

Zavítali jsme i do Chotěvic, kde jsme si prohlédli kostel sv. Petra a sv. Pavla, který vlastní Richard Krajčo s manželkou a postupně ho rekonstruují. Uživatelé byli nadšeni. Včera se někteří uživatelé vydali do nedaleké Galerie minerálů, kde mohli obdivovat unikátní sbírku minerálu z celého světa.

Moc také děkujeme paní Adamčíkové, která nám do kuchyně věnovala velké množství dýní Hokkaidó, ze kterých nám všem kuchařky připraví jistě výtečné podzimní pokrmy.

V příštím týdnu si připomeneme památku zesnulých – Dušičky, plánujeme s uživateli návštěvu místního hřbitova. V pátek 3.11. od 15 hodin se následně u nás koná Vzpomínkové setkání doplněné o zádušní ekumenickou bohoslužbu, kde vzpomeneme na uživatele, se kterými jsme se rozloučili v loňském roce.

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem