Aktuální informace z Domova 29.9.2022

Hlásíme se Vám s novinkami z našeho Domova. Uplynulé období se neslo ve znamení výletů a návštěv různých zařízení. Navštívili jsme Burzu neboli Bleší trh v Nerudově ulici, kde jsme se mohli podívat a nakoupit zajímavé věci. Zavítali jsme také do Restaurace a cukrárna U Pastvů, kde jsme si pochutnali na dobré kávičce a užili si odpoledne. Nechyběly klasické aktivity jako je čtení, dopolední klub či kavárnička. Jelikož houby rostou jak po dešti, připravili jsme si houbové řízky, které byly vynikající. Při aktivitách na Celopu si uživatelé připravili a ochutnali palačinky a zmrzlinové poháry. Zavítali jsme i do místního Safari Park Dvůr Králové, kde jsme obdivovali tučňáky, plameňáky, slony, a další zajímavé zvířectvo venku, ale i v pavilonech. Taková návštěva naše uživatele vždy hodně baví. Jeli jsme se podívat na den otevřených dveří do nedalekého Karsit Agro Dubenec, kde jsme viděli všechna ta hospodářská zvířata a práci okolo nich. Někteří ochutnali i místní produkty z družstva.

Minulý pátek probíhaly komunální volby, kterých se u nás zúčastnilo 17 uživatelů. Ti odvolili do přenosné hlasovací schránky přímo v Domově důchodců. Byli jsme navštívit i paní Královou, která se z našeho zařízení odstěhovala do Domova s pečovatelskou službou. Daří se jí hezky, byla moc ráda, že se za ní „holky pečovatelky“ zastavily.

Tento týden nás ještě čeká bohoslužba s panem Chalupskim a výlet na Vítání podzimu do nedaleké Žirče. Tuto akci má pod patronátem královédvorská Arnika, takže se mají uživatelé zajisté na co těšit. V příštím týdnu hned v pondělí 3. října nás čeká Vinobraní, spojené s ochutnávkou burčáku, k poslechu nám zahraje PODZVIČINKA a v úterý 4. října DEN SENIORŮ 2022 v nedalekém Hankově domě. Už teď se na burčák i muziku těšíme.

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem