Aktuální informace z Domova 3.11.2021

Vážení a milí,

Po týdnu se opět hlásíme s novinkami z našeho Domova. V uplynulém týdnu navštívili naši uživatelé místní Safari park, kde mohli spatřit, kromě oblíbených zvířat i podzimní výzdobu. Řada z nich se zúčastnila i stále oblíbených Chytrých hlaviček s Aničkou. Do konce října jsme nezapomněli ani na oslavence, se kterými jsme připravili dobroty a následně všem popřáli jen to nejlepší. Nechybělo ani zpívání s kytarou a pravidelné nákupy v místní kantýně, kde si mohou uživatelé dle své chuti nakoupit co potřebují, či na co mají zrovna chuť. V minulém týdnu se v rámci individuálních aktivit uspořádal výlet na fotbal do Vítězné. Pánové si fotbalovou parádu užili se vším, co k tomu patří, skvělé výkony, výhra domácích, dobré pivečko, a ještě lepší kramfleky. Domov navštívila i Blondie s Andreou, která opět vykouzlila úsměv velké řádce uživatelů, za některými si vyskočila i do postele.

Aktuálně jsme měli v plánu i dnešní návštěvu místního hřbitova vzhledem k dnešní památce zesnulých, nicméně počasí nám nepřálo, a tak zavzpomínáme v Domově. V pátek se již tradičně v tomto období koná Vzpomínkové setkání, kde vzpomeneme na ty, kteří již nejsou mezi námi. Akce se koná od 15 hodin bohoslužbou za účasti místních duchovních, následovat bude neformální přátelské posezení s drobným občerstvením.

V příštím týdnu nás již čekají Vánoční dílny, kde zaměstnanci společně s uživateli budou tvořit vánoční výrobky, které následně budou použity jako výzdoba Domova.

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem.