Aktuální informace z Domova 3.5.2022

Vážení a milí,

opět se Vám po 14 dnech hlásíme se zprávami z Domova. Zajímavých aktivit bylo opět velmi mnoho, a tak měli uživatelé z čeho vybírat. Duchovní všech místních církví nás odsloužili Ekumenickou velikonoční bohoslužbu. Mohli jsme si zahrát bingo, kde uživatelé vyhráli poukaz do kavárničky. Během individuálních a víkendových aktivit nás navštívila Andrejka s Blondie, která opět potěšila naše uživatele. Vyrazili jsme také omrknout Bleší trh na dopravním hřišti. Dále si uživatelé při aktivitách vytvořili vázičky na luční kvítí, které již zdobí jejich pokoje. Pro zpestření jsme ochutnali křupavý ještě horký toast z toustovače.

V minulém týdnu naše obě pobočky navštívila kadeřnice a proběhla kavárnička, kde si uživatelé mohli pochutnat na zákuscích, chlebíčcích, poháru či kávičce. Ve čtvrtek nás čekalo Pálení čarodějnice. Na zahradě se nás i přes omezené možnosti sešla velká řada, dojeli i naši uživatelé z Celopu. Pochutnali jsme si na špekáčcích a dobrém točeném pivečku. Užili jsme si pohodové slunečné odpoledne, při kterém nechyběla hudba a samotné zapálení čarodějnice.

Navštívila nás, a zároveň velmi mile překvapila paní Sýkorová, která nám s paní Medlíkovou předala kosmetické balíčky společnosti Oriflame. Ty byly všechny pro naše zaměstnance s přáním, aby se jim pracovalo ještě lépe, ale hlavně se stejnou péčí a kvalitně odvedenou prací jako doposud. Mockrát za dárky děkujeme.

Tento víkend jsme s uživateli vyrobili a postavili májku, která již zdobí náš Domov a že se všem náramně povedla 😊 Každý přiložil ruku k dílu, ať už při odstranění kůry pomocí pořízu, či upevněním mašlí na vrchol májky. V neděli pak i někteří uživatelé využili naši třešeň k prvomájovému polibku. Uživatelé z Celopu se mohli seznámit s odšťavňováním. Prošli si celý proces, kde nechyběl ani hotový produkt a to 100% šťáva z ovoce, na té si všichni pochutnali. Tentokrát jsme ochutnali šťávu z kombinace jablka, banánu a mandarinek.

Během individuálních aktivit jsme se věnovali animoterapii, kde jsme využili našeho králíka, kterého si někteří uživatelé pozvali až do postele. Paní Bendové jsme ukázali všechny milé pozdravy od Vás, kteří jste nám napsali k minulému článku. Byla z toho opravdu nadšená a překvapená, kolik pozdravů se sešlo. Nesmíme zapomínat i na naše muže, proto si pan Nožička mohl užít svůj den v Barber shopu SAM, kde se o jeho zevnějšek, konkrétně vlasy a vousy postarali odborníci na slovo vzatí a pořádně pana upravili a zkrášlili.

Vzděláváme se i profesně, v minulém týdnu vyrazili tři naše pracovnice na třídenní kurz Bazální stimulace do Prahy, který všichni úspěšně složili a obohatili své znalosti o tuto techniku, kterou upotřebí v práci s uživateli.

Dnes nás čeká další velká akce, a to Den krásy, který se v letošním roce koná v Národním hřebčíně v Kladrubech nad Labem, ale o tom se dočtete a následujícím článku.
Krásné jarní dny…

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem