Aktuální informace z Domova 22.10.2021

Vážení a milí,

týden utekl jako voda a my pro Vás máme opět aktuální informace z Domova. Vše začalo čtvrteční bohoslužbou s Aničkou, následovalo pátečním promítáním filmu „Co je doma, to se počítá, drahoušku“. S některými uživateli jsme navštívili místní muzeum, kde jsme zhlédli výstavu Bílá místa konce války ve Dvoře Králové nad Labem: výroba a nucené nasazení, která byla velmi zajímavá, a to nejen z toho důvodu, že někteří uživatelé přímo nucené nasazení zažili. O víkendu jsme si užívali pohádky, a neděle patřila již tradičně bohoslužbě a individuálním aktivitám.

Tento týden jsme začali skupinovým čtením, pokračovali oblíbeným Bingem a zpíváním s kytarou. Také jsme připravili a naložili utopence, na které se můžeme asi za 14 dní těšit.

Dnes nás navštívili prodejci textilu, takže kdo potřeboval, mohl si dokoupit nějaké oblečení a doplnit tak svůj šatník.

Během individuálních aktivit s uživateli jsme se věnovali návštěvám obchodů, kaváren a přírody, společnému pečení či barvení vlasů. Takové zkrášlování mají naše uživatelky velmi rády.

Od 1. 11. 2021 jsou změněna pravidla pro návštěvy v pobytových zařízeních sociálních služeb – mění se pouze platnost PCR testů ze 7 dnů na 72 hodin a u antigenních testů se doba platnosti z 72 hodin na 24 hodin. Ostatní pravidla zůstávají stejná. V případě nejasností kontaktujte Mgr. Lucii Karlovou, tel. +420 724 885 909.

S ošetřující lékařkou MUDr. Janou Svobodovou řešíme způsob aplikace třetí dávky vakcíny proti Covidu. Ve chvíli, kdy budeme mít bližší zprávy, budeme Vás informovat.

Rádi se s Vámi dělíme i informaci, že se konečně podařilo spustit nové webové stránky – www.domovdknl.cz. Možná budeme ještě chvíli vychytávat nějaké nedokonalosti, mějte s námi tedy, prosíme, trpělivost. Děkujeme!

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem.