Aktuální informace z Domova 30.12.2021

Vážení a milí,

po týdnu se opět hlásíme se zprávami z našeho Domova. V uplynulém vánočním týdnu nás navštívila paní kadeřnice a paní pedikérka.

Během individuálních aktivit se někteří naši obyvatelé byli podívat u nedalekého supermarketu Tesco, kde ve stánku prodávali živé ryby. Prodejci byli tak ochotní, že jim všechny kapry hezky ukázali, a ještě si naši uživatelé odnesli na památku a pro štěstí rybí šupinu.

Nejvíc jsme se ale těšili na středu 22.12., kdy se všechny dárky od Vás, Ježíškových vnoučat, shromáždily pod vánoční stromky na jednotlivých patrech a následně se nadělovalo. Dárků bylo opravdu velké množství, radost a překvapení nebralo konce. Po nadílce a pouštění lodiček ze skořápek nás čekal společný slavnostní oběd zaměstnanců a uživatelů. Paní ředitelka pronesla přípitek a s každým si přiťukla. Potom si již všichni mohli pochutnat na výtečné svíčkové od holek z kuchyně. Všem Ježíškovým vnoučatům ještě jednou děkujeme za všechny dárky. Do kuchyně posíláme velké díky za všechny vánoční dobroty.

Tento týden si uživatelé mohli zajít na promítání filmu, nezapomněli jsme ani na prosincové oslavence, a tak jsme jim uspořádali tradiční oslavu narozenin.

Dnes 30.12. nás čeká vánoční ekumenická bohoslužba od 10 hodin, kdy si s duchovními všech místních církví připomeneme poselství Vánoc.

Doufáme, že jste si vánoční svátky užili v poklidu, harmonii, a hlavně ve zdraví. Přejeme Vám úspěšné vkročení i do nového roku 2022.

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem