Aktuální informace z Domova 30.6.2022

Po delším období se Vám opět hlásíme se zprávami z Domova. Aktivit se uskutečnilo opravdu velké množství a uživatelé si tak mohli vybrat dle své libosti. Kromě klasických aktivit jako je promítání filmu, čtení a již zaběhlé a tolik oblíbené bingo, tak bylo možné navštívit i tolik nefrekventované činnosti.

Vyrazili jsme na Burzu – bleší trh, upekli si jablkový štrůdl či ledovou zmrzlinu z ovoce, která v parných dnech přišla k chuti. Také jsme oslavili narozeniny těch uživatelů, kteří měli jubileum v květnu a červnu. Stihli jsme i výlet do nedalekého Vrchlabí, kde jsme si užili v Mini ZOO a na dalších zajímavých místech. Navštívili nás i prodejci textilu, u kterých jsme mohli doplnit a obměnit šatník, abychom vypadali na prázdniny vkusně.

Uživatelé z Celopu si užili sportovní dopoledne, které pro ně vymysleli pečovatelé. Navštívili i Dětský den, kde zhlédli některá vystoupení, vyfotili se ve fotobudce a ochutnali langoše, prostě strávili pohodové dopoledne. Aby výletů nebylo málo, uživatelé vyrazili i na DvůrFest na náměstí Václava Hanky, kde si poslechli zajímavá vystoupení mateřských škol. S Andrejkou také navštívili rybárnu u Fleků, kde si pochutnali na výtečné rybce, pivečku či ledové kávičce.

Aby to nebylo jen o našich uživatelích zaměstnanci si také dopřáli neformální odpoledne v SafariParku, kde pro ně bylo připraveno bohaté občerstvení a kulturní program.

Včera se u nás uskutečnila akce Vítání léta, která letos proběhla v komornějším duchu oproti letem minulým. Akce totiž nebyla pro širokou veřejnost, ale jen pro zaměstnance a uživatele Domova. Dopolední program nám zpestřil Sboráček, který nám přišel předvést pěkné vystoupení s písničkami, odpoledne pak jaroměřská kapela Napohodu. Celý den se nesl právě v pohodové atmosféře, která byla doplněna výtečným jídlem od našich kuchařek. Moc děkujeme všem vystupujícím uskupení i personálu Domova za pomoc při uskutečnění akce. V neposlední řadě pak i Vinotéce Goldšmídovi za zajištění pitného režimu.

Všem přejeme pohodové, klidné a ničím nerušené letní prázdniny.

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem