Aktuální informace z Domova 31.03.2023

Vážení a milí,

přinášíme Vám opět ty nejnovější informace od nás z Domova. Během uplynulého období mohli uživatelé navštívit například Kavárničku, Chytré hlavičky, Zpívání s kytarou či Bejvávalo. Pravidelně k nám také dochází pedikérka a kadeřnice, které se o naše uživatele pečlivě starají a zkrášlují je. Nezapomněli jsme ani na oslavence, kteří slaví své narozeniny v březnu a uspořádali jsme jim oslavu, na kterou jsme si společně připravili občerstvení.

Naši uživatelé se také potkali s vedením Domova na pravidelném setkaní. Paní ředitelka jim řekla, co se událo, a co nového se chystá.

Konaly se u nás i Velikonoční dílny, kde zaměstnanci a dobrovolníci pomáhali našim uživatelům připravit výrobky, které již zdobí prostory v našem Domově a dolaďují celý velikonoční a jarní nádech. Bylo tak možné si nazdobit vajíčka, uplést pomlázku či vyrobit a nazdobit papírová vajíčka a mnoho dalšího. Na dílničky zavítali i naši dobrovolníci, letos to byly obě opatrovnice z města – p. Vohnoutová s p. Šemorovou, tak i zástupci Královédvorské Arniky z. s. paní Zichová a p. Svobodová. Pomlázky měl pod taktovkou pan Krupička. Moc všem děkujeme a doufáme, že si celé odpoledne s našimi uživateli užili alespoň tak krásně, jako my. Na této akci nechyběla kávička a výtečná buchta od našich kuchařek, za což jim moc děkujeme.

V týdnu se konala také Římskokatolická bohoslužba. Dále nás navštívili také pejsci Minnie a Squirt od Pavlínky, kteří naše uživatele velmi rozveselili a potěšili. Při individuálních aktivitách jsme si užívali první teplejší a slunečnější dny na procházkách či zahradě Domova, zkontrolovali jsme, jak rostou kytičky, navštívili obchod či se potkali s kočičkou od Lenky. Také některé uživatelky navštívily zkrášlovací klub, kde se jim Šárka tentokrát postarala o vlasy, nabarvila je a hezky načesala. Včera si pro zpestření mohli uživatelé pochutnat na horkých malinách, které jim připravila vedoucí kuchyně v rámci kantýny. Odpoledne se pak již všichni nemohli dočkat Vítání jara, kdy dorazila kapela, opekly se buřty a dali si pivečko. Celá tato akce byla pod taktovkou Královédvorské Arnika z. s. Dobrovolnice přinesly něco dobrého a sladkého ke kávě, a navíc ještě drobné balíčky jako pozornost pro uživatele. Moc si této spolupráce vážíme, a ještě jednou velmi děkujeme.

Přejeme Vám krásné jarní dny a klidné velikonoční svátky…

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem