Aktuální informace z Domova 7.1.2022

Vážení a milí,

po týdnu se opět hlásíme se zprávami z našeho Domova. Nejprve bychom Vám ještě jednou chtěli popřát všechno nejlepší, a hlavně hodně zdraví a pohody v novém roce 2022.

Rádi bychom se ještě jednou poohlédli na vánočními svátky. Velmi mile nás překvapila aktivita naší spolupracující Střední průmyslové školy elektrotechniky a informačních technologií z Dobrušky. Studenti prvního ročníku napsali některým našim uživatelům osobní dopisy. Mezi svátky byly dopisy doručeny adresátům. Ti byli velmi mile překvapeni. Se zájmem si je několikrát pečlivě pročetli a v brzké době se chystají odpovědět. Dopisování mezi studenty a našimi seniory je další milou aktivitou v rámci projektu Spojujeme generace. Velmi děkujeme za Vaši pozornost!

30.12.2021 se konala vánoční ekumenická bohoslužba zástupců všech tří místních církví. Aničko, pane Chalupski a pane Stejskale, moc děkujeme!

V novém roce už nás stihla navštívit Anička s Chytrými hlavičkami, kde uživatelé mohli potrápit své mozkové závity a zároveň se hezky pobavit. Navštívila nás také paní kadeřnice. Zazpívali jsme si s kytarou s Lenkou, užili si Kavárničku a zavzpomínali při Bejvávalu. Při individuálních aktivitách jsme se věnovali ručním pracím, konkrétně háčkování při poslechu hitů Karla Gotta. Nezanedbáváme ani našeho králíka.

Jedno netradiční překvapení čekalo na naši uživatelku. Mohla si sednout pod stromeček do slámy a zavzpomínat tak na dětství, kde právě takovou tradici dodržovali.

Inspirujme se naší uživatelkou a dovolme si být někdy „dětmi“. Svět bude určitě krásnější…

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem