Aktuální informace z Domova 8.4.2022

Vážení a milí,

opět se Vám hlásíme po čtrnáctidenní odmlce se zprávami z Domova.

Různých zajímavých aktivit se naskytla velká řada a uživatelé tak měli z čeho vybírat. Mimo tradiční a pravidelných aktivit jako bylo Zpívání s kytarou, promítání filmu, kavárnička či čtení se objevily i ty méně časté. Navštívil nás pan farář Stejskal, který u nás odsloužil Římskokatolickou mši. Často jsme trávili chvíle venku, pěkné počasí jsme využili na výlety. Navštívili jsme s uživateli Penzion Za Vodou, kde jsme si užili pěkné chvilky u dobré kávy a sladkých dobrot. Výlet to nebyl jediný, někteří uživatelé se byli podívat v Rybárně u Fleků, kde si pochutnali na místní čerstvé rybce a pivečku. Zapojili jsme se i do projektu Ukliďme Česko, kde jsme společně s uživateli sebrali odpadky v okolí Domova. Oslavili jsme narozeniny uživatelů, kteří se narodili v březnu a dubnu.

V domově probíhala několikrát i Animoterapie a to pomocí králíka, papoušků či psa. Uživatelé mají zvířátka hodně rádi, a tak si tuto aktivity vždy hodně užívají. Navíc, když se s nimi mohou pomazlit i přímo v posteli, to má to svoje kouzlo. Papoušci zase rádi sedají uživatelům na rameno a ti si pak připadají skoro jak opravdoví piráti.

S netradičními aktivitami nezapomínáme ani uživatele v Celopu, dámy si mohli užít parafínový zábal, připadali si tak jako v nějakém salónu krásy. Během individuálních aktivit jsme si vyrobili i jednouché zařízení na tkaní, které jsme následně hned vyzkoušeli v akci.

Ve čtvrtek nám společenský program zajistila Královédvorská Arnika, která jako minulý rok zajistila akci s názvem Vítání jara. Domluvila hudbu, připravila pohoštění a dárečky pro naše uživatele, my jsme to měli takřka bez práce. Přivezli jsme i zájemce z Celopu, tak se nás na tuto akci sešlo dost. Dámy z Arniky opět napekly mnoho dobrot, na kterých si všichni uživatelé moc pochutnali. K těmto sladkým dobrotám jsme podávali kávu, čaj, pro pány případně nealkoholické pivo. Jediná kaňka na celém odpoledni bylo to, že nedorazila kapela. Zaskočil tedy náš aktivizační Petr s kytarou, se kterým si uživatele zazpívali a užili si alespoň chvilku s písničkou. Každý uživatel ještě dostal velikonoční balíček od Arniky, kde měl opět něco dobrého k snědku. Moc děkujeme Arnice za zorganizování akce i přes komplikace a starosti s hudbou.

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem