Aktuální informace z Domova 9.11.2021

Vážení a milí,
minulý „Dušičkový týden“ jsme zakončili Vzpomínkovým setkáním za zemřelé. Při ekumenické bohoslužbě, kterou vedli zástupci všech tří dvorských církví – Anička Holínská, Michal Chalupski a Petr Stejskal jsme zavzpomínali na všechny, kteří v našem Domově za poslední dva roky zemřeli. U fotografie každého z nich jsme zapálili svíčku. Zaposlouchali jsme se do textů Knihy Kazatel, kde se píše, že všechno má určenou chvíli a veškeré dění pod nebem má svůj čas, čas rození i čas umírání… Každý z příchozích uživatelů, i pozůstalých rodin, mohl zavzpomínat na své blízké. Poté jsme se sešli u neformálního posezení u drobného občerstvení – káva, čaj a výborná buchta od kuchařek z kuchyně. Děkujeme, že jste přišli a společně s námi uctili památku těch, kteří nás na společné cestě předešli.

Včera se uskutečnilo sázení cibulovin na travnatém porostu před Domovem, vše pod taktovkou Linda Harwot z uskupení Rozkvetlé Královédvorsko, která nám zajistila potřebné cibuloviny a pomohla s výsadbou. To vše z peněz, které se vybraly během online koncertu, který se tento rok uskutečnil u nás v Domově. Moc za tuto spolupráci s Lindou děkujeme a na jaře se budeme těšit na rozkvetlý prostor před vchodem do Domova.

I když to venku ještě možná nevypadá, pomalu se blíží Vánoce. I my jsme s přípravou již začali. Uživatelé si upekli první vánoční perníčky, které provoněly celý Domov.

Dnes máme v plánu Vánoční dílny, naši obyvatelé společně se zaměstnanci budou tvořit výrobky, které následně slavnostně vyzdobí společné prostory.

Dnes nás také čeká očkování 3. dávky proti onemocnění Covid-19.

Děkujeme za pochopení.
Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad