Aktuální informace z Domova 6.10. 2021

Vážení a milí,

po 14 dnech Vám opět přinášíme zprávy z Domova. Aktivity byly tradiční, ale různorodé. Koncem září jsme s uživateli nejprve připravili pohoštění, následně si na něm všichni zářijoví oslavenci pochutnali a popřáli si mnoho dobrého, ale hlavně to zdravíčko. Další den mohli někteří opět zkusit své štěstí a vyhrát poukaz na konzumaci zdarma v kavárničce při hře Bingo. Nechybělo také čtení a vzpomínání, které bylo jako vždy obohaceno o zajímavá videa a obrázky k danému tématu. Středa patřila v dopoledních hodinách Zpívání s kytarou, odpoledne pak Kavárničce, kde výherci z Binga, mohli uplatnit své poukázky za dobroty – zákusky, kávu či zmrzlinový pohár. Konec minulého týdne byl ve znamení dopoledního klubu, kde uživatelé hrají různé společenské hry. V pátek někteří uživatelé navštívili místní Hankův dům, kde se konal Den seniorů. Mohli si tak užít hudební vystoupení v podání Staropražských Pardálů. Všem zúčastněným se vystoupení moc líbilo.

Během individuální aktivit jsme s některými uživateli navštívili náměstí města, připravili si zeleninový salát, či si pohráli s místním zvířectvem. Nechybělo ani využití moderních technologií a práce s tablety.

Po dlouhých letech se mohly opět potkat dvě sestry – paní Keřová a paní Hušnerová. Dnes jsou již obě obyvatelkami našeho Domova, mají k sobě zase blíž a mohou se tak setkávat častěji.

Dne 16. 9. 2021 se na Pivovarském náměstí u budovy Krajského úřadu Královéhradeckého kraje konala oslava dne seniorů. Součástí oslav bylo i vyhlášení Ceny sociálních služeb. Za mimořádné nasazení v době karantény způsobené Covidem-19 získaly ocenění čtyři naše pracovnice. Ještě jednou děkujeme a gratulujeme!

Před týdnem nás navštívila nás také paní náměstkyně Mgr. Martina Berdychová, která obdarovala naši nejstarší uživatelku paní Medlíkovou krásným přívěskem. Děkujeme za paní Medlíkovou, která si krásné věci s noblesou užívá.

Jsme moc rádi, že nám podzim přináší krásné počasí a sluníčko, které si na zahradě užíváme.

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem.