Setkání s dobrovolníky – 25.1.2024

Ve čtvrtek 25.1.2024 jsme uspořádali tradiční setkání s dobrovolníky. V letošním roce jsem se sešli opravdu v hojném počtu. Nezklamaly dobrovolnice z Královédvorské Arniky z.s, přivítali jsme i firemní dobrovolníky například z městského úřadu či Safari Parku. Na začátku jsme si prošli prezentaci, která byla představena na Setkání sociálních pracovníků 2023 v našem Domově. Jejím cílem bylo představit sociálním pracovníkům dobrovolnictví jako zdroj energie, jako „cestu k sobě“, ke své vnitřní pohodě a vyrovnanosti. Tím, že dávám ostatním, stávám se sám bohatším… Dávám tolik, kolik chci a tam, kde sám uznám za vhodné – tedy dobro – volně… Obohacením byl i příspěvek paní Simony Bagarové z organizace MILA, která o svých zkušenostech v práci s klienty promluvila prostřednictvím videa (https://www.youtube.com/watch?v=BFQes-uhBlE).

Poté jsme poděkovali všem za jejich přízeň, za spolupráci, která dlouhodobě funguje, za zájem, čas a vše, co pro nás dělají. Ohlédli jsme se za uplynulým rokem a vrátili se k představení aktivit, které jsou naplánované na tento rok.

Celé setkání se neslo v přátelském duchu, ještě jednou Vám všem děkujeme za čas, který nám věnujete a těšíme se na společné aktivity v letošním roce.

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem

Příspěvek paní Simony Bagarové z organizace MILA