Vernisáž výstavy Život je teď 12.12.2023

V úterý 12.12.2023 jsme s našimi uživateli vyrazili na akademickou půdu Univerzity Hradec Králové, kde se konala vernisáž výstavy Život je teď. Pátý ročník této podařené akce se uskutečnil v areálu hospitálu Kuks. Celý projekt je jednou velkou výzvou, která nás vybízí k tomu, abychom žili svůj život právě teď, v přítomném okamžiku. Tím, co se mám podařilo zároveň říkáme: „Život je teď a pojďme ho žít. Jste krásní, máte svou důstojnost. Děkujeme, že jsme Vám mohli vnést trochu radosti do života.“

Šest našich uživatelů si tak mohlo v prostorách Galerie T užít slavnostní zahájení výstavy. Uviděli tak přímo sami sebe na velkých výstavních panelech, mohli se také pokochat nad kalendářem, který všichni dostali a zároveň si užít slavnostní atmosféru celého odpoledne. Ta byla doplněna o hudební vystoupením studentky místní Univerzity. Záštitu nad celou akcí převzala prorektorka Univerzity Hradec Králové paní prof. Ing. Mgr. Petra Marešová, Ph.D.a náměstkyně hejtmana Královéhradeckého kraje paní Mgr. Martina Berdychová. Akcí nás provázel tiskový mluvčí UHK pan Jakub Novák.

Kromě představení celého projektu, bylo odpoledne o jednom velkém nekončícím děkování všem, kteří se na této nádherné záležitosti podíleli: hospitálu Kuks, který nám nabídl své prostory, Elišce Provazníkové a Tereze  Vaníčkové, které uživatele nalíčily a načesaly, fotografům, kteří se postarali o zachycení krásy klientů, samotného místa i příběhu – učitelům ze Střední odborné školy elektrotechniky a informačních technologií z Dobrušky paní Simoně Pohlové, Haně a Jaroslavu Mužíkovi, studentů, absolventce Lucii Kučerové a Elišce Provazníkové ml. , dále našim sponzorům ze společnosti Babor, Revlon, Cleanlife a lékárnu Dr.MAX. Velké díky patří i našim zaměstnancům, kteří byli při focení klientů jejich průvodci a na vernisáž je doprovodili. A také všem ostatním, kteří s organizací pomáhali, včetně naší kuchyně, která připravila výtečný a skvostně vypadající raut. Na fotografie se můžete přijít podívat až do 19. ledna 2024.

Celá ceremonie byla zakončena křtem nového kalendáře na rok 2024 a předáním pomyslné štafety společnosti Ozdoba.cz, kde se uskuteční focení v příštím roce.

Obrovské díky všem, kteří jste se na projektu podíleli i Vám, kteří jste nás přišli na vernisáž podpořit.

Velmi si vážíme Vaší pozornosti, radosti a bezprostřednosti, kterou jste sem přinesli.

Symbolem naší pomyslné štafety je klíč a srdce. Ať máte vždy při ruce ty správné klíče k srdcím Vašich blízkých…

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem